11 Mayıs 2015 Pazartesi

SEÇİM


 
Seçime sadece 27 gün var. Bu seçim biraz farklı olacak. Bağımsız (!) Cumhur başkanı meydanlarda muhalefeti acımasızca eleştirirken diktatörlüğünü perçinlemek için başkanlık sistemi için isim vermeden akepe'ye oy verin diyerek resmen insanlarla dalga geçiyor. Halkımız yöneticileri ayakkabı kutularıyla suçüstü yapılan bir partiye oy vermekte ısrarcı olacağını söylüyor. Demokrasi denilen bu olmalı. 

SEÇİME GİDEN HALKIMIZ

Karl Marx ne güzel söylemiş değil mi? 

Seçim sonuçlarına bakılırsa seçmenlerin en az yarısının koyun sürüsünden farksız olduğu görülür. Allah akıl vermiş ama kullanmıyorlar. En iyi kaval çalana doğru yürüyorlar ama hiçbiri bir kaç gün sonra kesileceğini bilmiyor. Demokrasi daha önce yazdığım gibi  eğitim seviyesi yüksek olan toplumlarda iyi işler. Bizim gibi ülkelerde büyük bir uyutmaca.
Eğitim seviyesi derken profesörlerden bahsetmiyorum. Okula gitme imkanı olmadığı halde kendini geliştirmiş, sorgulayan  pek çok eğitimli insanımız olmasına karşılık üniversitelere rektör olmuş profesör mertebesine erişmiş koyunlarımız da az değil. Hele hele şimdi dayatılan milli eğitim sisteminden  eğitimli insanların çıkması mucize.  
Yorum Gönder